شب های روشن

روایت «چشم به راه» بودن مادران شهدای جاویدالاثر

۲ مهر ۱۳۹۶

پخش مستند «چشم به راه» با نام قبلی «بهار می‌آید» به کارگردانی حسین همایونفر از امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس ساعت ۱۶: ۴۵ در شبکه یک آغاز می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ پخش مستند «چشم به راه» با نام قبلی «بهار می‌آید» به کارگردانی حسین همایونفر از امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس ساعت ۱۶: ۴۵ در شبکه یک آغاز می‌شود.

این مستند چهار قسمتی از امروز تا سه شنبه در همین شبکه پخش می‌شود و بازپخش آن با فاصله دو روزه در شبکه مستند و چند شبکه سراسری خواهد بود.

«چشم به راه» پرتره‌ایی از چهار مادر شهید است و روایت حال و هوای مادران چشم به راهیست که سالهاست منتظر بازگشت فرزندان خود هستند.

این مستند درباره مادران شهدای مفقود الاثر و مادران شهدایی است که در اسارت بودند.

هر قسمت از این مستند که ۲۵ دقیقه است در یکی از روستاهای ایلام، اصفهان، کاشان، مازندران و قزوین تولید شده است و هر کدام از مادران شهدا بسته به شهر خود با یک گویش خاص صحبت می‌کنند.

یکی از ویژگی‌های این مستند تنوع لوکیشن آن است.

پیشتر این مستند در ۶ قسمت تهیه شده بود، اما در حال حاضر ۴ قسمت از این مجموعه آماده پخش شده است. «چشم به راه» مستند با مشارکت حوزه هنری و گروه مستند مرکز بسیج سیما تولید شده است.

عوامل این مستند عبارتند از: طراح و تهیه کننده: حسین همایونفر، کارگردان: حسین همایونفر، میلاد مهدوی، تصویربردار: حسن سیدی پریشان، مجتبی یزدی زاده، تدوین: امیر نصیری، مریم شاپوریان، عباس یوسفیان، صداگذاری و ترکیب صدا: آ. ش قاسمی، محمد قاسمی، مدیر تولید و صدابردار: افشین ملکی، تحقیق و پژوهش: حسین همایونفر، گروه تحقیق: فاطمه ملکی، مرتضی اکبری، مریم اسماعیلی، نویسنده متن: علی اکبر صدیقی، ویراستار متن: علی محمد ذوالفقاری، تصویربردار هوایی: احسان شایگان، محمود مهدوی، گرافیک و عنوان بندی: مرتضی شجاعی.

 

 

 

روایت «چشم به راه» بودن مادران شهدای جاویدالاثر