شب های روشن

پرسپوليس به دنبال قدرت نمايي در ليگ برتر است

۲۷ آبان ۱۳۹۵

به گزارش “پرسپولیس نیوز” , پرسپوليس از سومين وقفه ليگ به دليل اردوي تيم ملي و در غياب ملي پوشانش بهترين بهره را برد و با برپايي يک اردوي ده روزه در دبي بازيکنانش را به مرز آمادگي کامل رساند.
در شروع فصل جاري ليگ و به خصوص بعد از شکست از قشقايي در جام حذفي و کنار رفتن از اين تورنمنت اين انتقاد بر برانکو وارد بود که تيمش در نبود ملي پوشان عيار و قدرت اصلي را ندارد و نمي شود به تيم دوم اتکا کرد.
سرمربي کروات در تعطيلي ۲۸ روزه ليگ اين فرصت را مغتنم شمرد تا تيم دوم متشکل از بازيکنان غيرملي پوش، نفرات ذخيره و بازيکنان جوان را در اردويي که در فضايي آرام و به دور از تنش برگزار مي شود به آمادگي آرماني نزديک کند و با انجام ۱۳ جلسه تمرين سخت و پرفشار و البته دو بازي تدارکاتي به اين مهم رسيد.

سرخپوشان که پيشتر دو مرحله سخت بدنسازي را پشت سرگذاشته بودند در اردوي امارات باز هم از تيررس بدنسازي برانکو و دستيار باهوش او يعني مارکو استيلينوويچ قرار گرفتند و حالا آنها با بدنهاي مهيا و قبراق به استقبال ليگ مي آيند.
اردوي قرمزها امروز در باشگاه ايرانيان دبي به پايان مي رسد و سرخپوشان امشب به تهران باز مي گردند و بعد از دو روز تعطيلي از روز جمعه به همراه ملي پوشان بازگشته از مالزي کار خود را براي ديدار هفته يازدهم مقابل پيکان ادامه مي دهند.
از سوي ديگر ۷ ملي پوش پرسپوليس که در اردوي تيم ملي تحت فشار تمرينات کي?روش قرار داشتند و بالطبع آنها هم با يک آمادگي آرماني به تيم خود اضافه خواهند شد و اين يک توفيق اجباري است که نصيب سرمربي کروات شده است.
به هر حال پرسپوليس که با ۲۲ امتياز صدرنشين فعلي ليگ شانزدهم است بالطبع با توجه به آمادگي بالاي نيروهايش با توپ پر به ميدان مي آيد و انصافا با عنايت به قدرت تاکتيکي و تفکر هجومي که دارد سنبه پر زوري براي حفظ صدرنشيني تا نيم فصل خواهد داشت.
شاگردان برانکو تا نيم فصل ۵ بازي متوسط در پيش دارند که از اين تعداد دو بازي در زمين حريف است و مسابقه با پيکان هم با توجه به ميهمان بودن در تهران برگزار مي شود.
هر چند پرسپوليس نشان داده که برايش بازي خارج از خانه با داخل برايش فرقي نمي کند و از ۲۲ امتيازي که کسب کرده دقيقا نيمي از آن يعني ۱۱ امتياز را در مصاف در زمين حريفان به دست آورده است.
سرخپوشان در هفته يازدهم به مصاف پيکان مي روند که به تازگي با تفکرات مجيد جلالي احيا شده ولي گمان نمي رود که اين تيم بتواند سد راه مردان ايوانکوويچ شود. در هفته دوازدهم پرسپوليس در آزادي پذيرايي تيم قعرنشين و بحران زده ماشين سازي است که احتمال برد آنها در اين ديدار خانگي بسيار زياد است.

هفته سزدهم اما قرمزها در مشهد رو در روي پديده قرار مي گيرند و در ايستگاه چهاردهم در اصفهان ميهمان ذوب آهن هستند و اين دو بازي خارج از خانه مي تواند براي آنها سخت باشد و بالاخره آنها در آخرين بازي نيم فصل در تهران از سياه جامگان پذيرايي مي کنند.
با توجه به بازيهاي پيش روي سرخپوشان آنها کار راحت تري نسبت به تراکتورسازي و استقلال به عنوان دو رقيب اصلي خواهند داشت و پرسپوليس مي تواند اميدوار به حفظ صدرنشيني خود تا ميانه راه باشد.

اطمينان خاطر برانکو به دليل بهره گيري از نيروي انساني ارزشمند است و او در هر پست حداقل دو بازيکن دارد و تلفيقي از ياران با تجربه و جوان تيم متحدي را تشکيل داده که با سيستم صد درصد هجومي آنقدر بر حريفان فشار وارد مي کند که آنها را به ناچار مستاصل و تسليم مي کند. اين در حالي است که سرمربي کروات تازه مي خواهد در نيم فصل اين تيم تکامل يافته را تقويت کند و با گذاشتن انگشت بر روي بازيکناني مثل سروش رفيعي، عزت اله پورقاز و يک مهاجم طراز اول قدرت تيمش را بيش از پيش کند.
براي همين است که جامعه فوتبال انتظار زيادي از اين پرسپوليس پرقدرت دارد و اکثرا اين تيم را مدعي شماره يک فتح جام شانزدهم مي دانند و حتي پيش بيني مي کنند که اين مجموعه در آوردگاه سخت ليگ قهرمانان آسيا هم بتواند هنرنمايي کرده و خاطرات تلخ گذشته را از اذهان پاک نمايد.

نوشته پرسپوليس به دنبال قدرت نمايي در ليگ برتر است اولین بار در پرسپولیس نیوز پدیدار شد.